اکادمی موفقیت دکتر مسعود محسنی
آهنگ زندگیتو تغییر بده

بعد از سلام کردن چه جملاتی بگوییم؟

 

بعد از سلام کردن چه جملاتی بگوییم؟

در بیشتر مواقع وقتی که وارد محیط جدیدی می شویم مثل کلاس بالاتر در مدرسه یا در محیط میهمانی و تولد وبسیاری مکانهای مختلف با افراد هم سن و سال خودمان میخواهیم که گفتگو کنیم و دوستی های جدیدی بسازیم ولی بلد نیستیم یا نمی دانیم که بعد از سلام و احوال پرسی چطور سر صحبت را باز کنیم .برای این منظور راهکار این است که جملات و سوالاتی را یادبگیریم و تمرین کنیم تا با تسلط و اعتماد به نفس بیشتری با این وضعیت ها رو برو بشویم.

در زیر مطالبی را که می توانید برای باز کردن سر صحبت و وارد شدن به گفتگو می توانیم استفاده کنیم ذکر کرده ایم و شما می توانید بعد از سلام کردن با این جملات گفتگو را شروع کرده و ادامه دهید.

۱-اسم من …….است.اسم شما چیست؟

۲-من کلاس …….هستم .شما کلاس چندم هستی؟

۳-مدرسه ات کجاست؟چه اسمی داره؟

۴-اوضاع درس ها چطوره؟خوب پیش میره؟

۵-دوست داری باهم بازی کنیم؟

۶-کارتون یا فیلم …….را دیدی؟من خیلی دوستش دارم تو چطور؟

۷-وقتی تنهایی چه کاری انجام میدی؟کتاب خوندن رو دوست داری؟

۸-چه کتاب هایی می خونی ؟کتاب …….رو خوندی؟

۹-یه عالمه تکلیف دارم .معلم شما هم زیاد تکلیف میده؟

۱۰-چه لباس خوش رنگی.این رنگ رو دوست داری؟

۱۱-خیلی وقت است که تو این شهر یا تو این محله زندگی می کنید؟

۱۲-مدل موهات خیلی خوبه.کدوم آرایشگاه میری؟

۱۳-معمولا با اتوبوس میری مدرسه یا سرویس داری؟

۱۴-همچنین می توانید با نگاه کردن به اطراف نسبت به جایی که هستید در مورد موضوعی در رابطه با محیط صحبت کنید به عنوان مثال اگر در مدرسه هستید در مورد زنگ ورزش، اردو رفتن، معلم ها یا دوستان مشترکی که دارید و بسیاری موارد دیگر صحبت کنید یا اگرجایی مهمان هستید در مورد اتاق شخص و وسایلی که در اتاق دارد یا دوستانی که در اون محله یا آپارتمان دارد صحبت کنید مثل چه راکت قشنگی یا اتاق خوش رنگی داری منم رنگ نارنجی رو دوست دارم و….

۱۵-نکته مهم دیگر این هست که سوالاتی را بپرسید که پاسخ آنها بله یا خیر نباشد و شخص مقابل موضوع را توضیح دهد و شما نیز سعی کنید به سوالات طرف مقابل با بله و خیر پاسخ ندهید و تا حد امکان با توضیح موضوع گفتگو را ادامه دار نمایید.

به عنوان مثال به جای اینکه بپرسید آیا کتاب خواندن را دوست داری ؟بهتر است بپرسیم که خواندن چه کتابهایی را دوست داری؟میتونی موضوع یکی از کتابهایی که خوندی رو مختصر توضیح بدی.به این ترتیب شما می توانید در مورد موضوع آن کتاب سوال ها و مطالب بیشتری را برای گفتگو به کار ببرید.

نویسنده مقاله : دکتر مسعود محسنی

سایـت مــنبع:  www.mohseney.com

توضیح : بهره برداری فردی یا گروهی از این مقاله و همچنین اشتراک آن در فضای مجازی و سایر منابع با ذکر منبع بلامانع می باشد.

دانلود فایل pdf

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است